Závěr sezóny SKAM 2018

V sobotu 6. října 2018 jsme se za stále přejícího počasí rozloučili s letošní aktivní veteránskou sezónou.
_______________________________________________________

Na sraz u Minipenzionu Na Vyhlídce se jelo se na 30 automobilů a pět motocyklů. Mezi přítomnými byli členové klubu SKAM, příznivci klubu a pozvaní přátelé.
Po registarci jsme se vydali na váhu do Hněvotína, kde jsme si před vlastním vážením každého automobilu zkusili hmotnosti odhadnout. A to nejen u svých vozidel, ale zhruba u patnácti těch nejstarších.


Zastavili jsme se u větrného mlýna v Přemyslovicích, jenž jsme si nejen prohlédli, ale také jsme ho použili jako krásnou kulisu k fotografování strojů.


Oběd jsme si dali v Konici u hřiště, kde pořadatelé Jiří Telecký a Jaroslav Kopáč také předali ceny za nejpřesnější odhad váhy vybraných vozidel. Zvítězil Michal Janošek.


Odpoledne jsme absolvovali prohlídku krásného Zámku v Konici. Probíhala zde právě tématická výstava ke 100. výročí založení republiky "Konice v datech 1918 -1938". Zámek je ovšem nejznámější svou rozsáhlou sbírkou sekyrek, zapsanou i do Guineisovy knihy rekordů a je tedy největší na světě.


Stihli jsme také průvod, pořádaný před zámkem místními hasiči, jako vzpomínku na zabírání značného území československa po mnichovské zradě. Zabrané území - Sudety tehdy zabíhaly až ke Konici a akce se jmenovala:
"Na shledanou pohraničí - slzy v očích roku 1938"Pak jsme už vyrazili připomenout si blížící se 95. výročí založení klubu SKAM Olomouc. V Záloženském domě v Příkazích byl 13. října 1923 náš klub SKAM Olomouc za přítomnosti šestnácti zakládajících členů ustaven. U této příležitosti jsme se tedy před památným domem splečně vyfotili.Ukončení Závěru sezóny už tardičně probíhalo v areálu pevnosti FORT XX. Těsně před setměním opouštěly motobar Del-Fuego poslední automobily.

Sezóna 2018 je už minulostí.

_______________________________________________________
Fotografie pořídili Jiří Telecký, Karel Mánek a Jiří Kohlíček.
_______________________________________________________

;