III. Vzpomínkový
SVATOKOPECKÝ OKRUH
_______________________________________________________


V okolí Svatého Kopečku u Olomouce se jezdily automobilové a motocyklové závody už od roku 1926 a poslední ostrý závod pod názvem Kopecký okruh, se jel v roce 1964. Z těchto historických důvodů byl na vzpomínkovou akci, která proběhla v sobotu 22. srpna 2015, omezen přístup pouze pro automobily a motocykly vyrobené před rokem 1964.
Na Horním náměstí v Olomouci v prostoru před orlojem se i přes toto omezení sjelo přes 60 posádek. Historické stroje nejprve projely původní trať Svatokopeckého okruhu Samotišky-Droždín-Bukovany-Droždín. Po té pokračovaly na Litovel, kde byly automobily a motocykly na hlavním náměstí znovu vystaveny, zatímco posádky měly čas na oběd. Dále trať vedla do Uničova, kde byla opět na náměstí přestávka na odpolední kávu. Při zpáteční cestě směrem na Olomouc, vozidla projela také úplně nejstarší místní závodní trať v úseku Příkazy - Křelov. V Příkazích jsme se krátce ještě zastavili i před Záloženským domem, kde byl v roce 1923 ustaven klub SKAM Olomouc.
Ukončení akce proběhlo v areálu pevnosti Fort XX u Křelova, kde každý z účastníků obdržel kromě věcných cen věnovaných firmou Inter Cars také pamětní plaketu.
Poděkování patří našemu sponzorovi, firmě Inter Carsfoto Jiří Kohlíček, Tonda Malý, Karel Kupka
_______________________________________________________


foto Karel Mánek

_______________________________________________________