I. ročník Burácení v Údolí - setkání veteránů
aneb
Jízda pravidelnosti do vrchu Posluchov


S.K.A.M. spolu s obecním úřadem Hlubočky zorganizoval I. Setkání veteránů v Hlubočkách – Mariánském Údolí.

Jednalo se o jednodenní setkání pro automobily i motocykly do roku výroby 1968, které se konalo v původním termínu pro letošní rok zrušeného Hanáckého okruhu, tj. v sobotu 18. července 2020.

Tato akce se jela jako připomenutí závodů bezmotorových minikár „hurtovnic“, které se na této trati (samozřejmě v obráceném směru – z kopce dolů) v minulosti konaly. Jejich první závod se v Mariánském Údolí u Olomouce jel 27. října 1968. Tehdy se sešlo 37 majitelů „hurtovnic“ v I. mistrovství ČSSR o Pohár časopisu ABC. Tento datum byl také motivací pro omezení maximálního roku výroby (1968) pro možnost účasti na Jízdě pravidelnosti historických vozidel do vrchu Posluchov.


Součástí setkání veteránů – historických automobilů a motocyklů do r.v. 1968 byla dvoukolová Jízda pravidelnosti do vrchu Posluchov. Jeli jsme tedy 2x do vrchu po trase cca 1,5km s letmým startem s vyhodnocením rozdílu dosažených časů.

Po vyhlášení výsledků a předání cen následovala projížďka krásnou krajinou Mariánského Údolí se společným obědem v areálu Hluboký Dvůr na Hrubé Vodě. Zde po obědě následoval volný program s možností využít atrakce v areálu, včetně bobové dráhy.


_______________________________________________________
Fotografie pořídil Karel Manek.
_______________________________________________________

;